פרס ירושלים לאחדות ישראל יוענק לפורום המנהיגים ברמלה

השבוע התבשר ראש העיר רמלה, מיכאל וידל כי ועדה ציבורית מיוחדת בחרה להעניק את פרס ירושלים לאחדות ל "פורום מנהיגים" לגישור ויישוב הסכסוכים בקהילה בעיר, על עבודה יוצאת דופן.


 

השבוע התבשר ראש העיר רמלה, מיכאל וידל כי ועדה ציבורית מיוחדת בחרה להעניק את פרס ירושלים לאחדות ל "פורום מנהיגים" לגישור ויישוב הסכסוכים בקהילה בעיר, על עבודה יוצאת דופן. 

פרס ירושלים לאחדות ישראל יוענק ב-6 ליוני בטקס הוקרה חגיגי לזוכי הפרס שייערך בבית הנשיא בירושלים, ויחתום את אירועי "יום האחדות" בארץ ובעולם. ביום שיצוין ב-23 במאי זו הפעם התשיעית, צפויים לקחת חלק למעלה ממיליון ישראלים במאות אירועים ממשלתיים, בית-ספריים וקהילתיים ברחבי הארץ. הפרס מוענק השנה לחמישה זוכים בארבע קטגוריות – מקומי, ארצי, בינלאומי וחינוכי, לאנשים וארגונים הפועלים כל השנה לקרב בין חלקים שונים של החברה הישראלית והעם היהודי בתפוצות.

בחירת הזוכים בוצעה על ידי ועדה ציבורית מיוחדת בהשתתפות שר הכלכלה ניר ברקת, שר החינוך לשעבר הרב שי פירון, יו"ר קרן לאוטמן נועם לאוטמן, תא"ל (מיל') אמל אסעד, ישראל גולדשמיט, יו"ר ארגון רבני צהר הרב דוד סתיו, סמנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה אושרה פרידמן, הנשיאה של האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות קרין מאיר רובינשטיין, הרב חכם דוד מנחם הכהן ומשפחות שלושת הנערים - שער, יפרח ופרנקל.

"פורום מנהיגים" שפועל מטעם עיריית רמלה פועל כחלק מפעילות "מרכז הגישור וישוב סכסוכים בקהילה" בעיר, ששואף לייצר תהליכי שינוי חברתיים ברמה העירונית, לצמצום קונפליקטים בחברה הרמלאית המגוונת, ולהעלאת מודעות לשיח ודיאלוג מתוך כבוד לשונות  ולרב תרבותיות. הפורום, שהינו גוף עצמאי א-פוליטי ששייך לתושבי העיר, הוקם בשנת 2008 לאחר מיפוי של מנהיגים מובילים מהקהילות השונות ברמלה - יהודים מהתפוצות השונות, מוסלמים ונוצרים. דתיים, מסורתיים וחילונים. 

מיכאל וידל ציין כי הבחירה ברמלה היא לא מקרית. המדיניות אותה אני מוביל "רמלה עיר עולם" דוגלת ביצירת תהליכים המחזקים את המרקם הייחודי של רמלה, ובכך הפכנו להוות מודל ומגדלור לערים מעורבות. הפרס מצטרף לשתי אותות הנשיא שהוענקו לעיר ב-2018 בדיוק באותו נושא.

עליזה סילוורה, עובדת בארגון מיום היווסדו ומנהלת אותו בחמש השנים האחרונות, משתפת: "אני מתרגשת מאוד להתבשר על קבלת הפרס שמהווה הכרה על הפעילות ארוכת השנים של הפורום".