טרמינל 6 - המרחב של העתיד במרכז הארץ יוצא לדרך

באירוע השקה שנערך השבוע בהיכל התרבות ברמלה בהשתתפות יזמים, אנשי עסקים, תושבים ושותפים להקמת טרמינל 6, הציגו ראשי הרשויות של גזר רמלה וחבל מודיעין את התוכניות להקמת טרמינל 6 שעל פי ההערכות צפוי להסתיים ב  2024 וסיפרו על שיתוף הפעולה הנדיר בין הרשויות שהביא


טרמינל 6 – מרחב של אפשרויות, יוקם בקרבת נתב"ג ויהיה מרחב של אפשרויות בתעסוקה, תרבות ופנאי שישלב פארק ענק, מתחם בילויים ונגישות תחבורתית. תכנון הבנייה שלו הוא עם הפנים למחר, בשילוב חדשנות וטכנולוגיות שיהפכו אותו למרחב של חיים היברידיים במרכז הארץ, מרחב אוטונומי וטכנולוגי. כלי רכב מרחפים, אנרגיה חכמה ויכולות בנייה מודולריות- זו לא פנטזיה, זו המציאות העתידנית שמקדמות רמלה גזר וחבל מודיעין במרחב הכי גדול שנבנה במרכז הארץ בשנים האחרונות.

קרבתו של טרמינל 6 לשדה התעופה בן גוריון (5 דק) והיותו מרחב התעסוקה והפנאי הגדול ביותר באזור המרכז, חייבו את שלושת הרשויות לחשיבה יצירתית וחדשנית שתתאים את המקום לטכנולוגיות עתידיות, תוך כדי הסתכלות על השינויים בשוק העבודה, קיצור זמנים בתעשייה, אורח חיים של העובדים, בנייה מודולרית שתאפשר למרחב להיות רב שימושי- עסקים ביום בילויים בלילה, התאמה לאקלים ושמירה על הסביבה ועוד.

לשם כך נעזרות הרשויות רמלה, גזר וחבל מודיעין בשורה של מומחים בתחום ביניהם עדי יופה מומחית לעתידנות עסקית שגיבשה דוח מפורט שמביא אפשרויות עתידניות מכל העולם, מהנדס אנרגיה להתאמת המרחב לאקלים ושמירה על הסביבה, מומחים בתחום הרחפנים והתאמתם לתעשייה ועוד.

'טרמניל 6' יכלול למעלה  מ-2 מיליון מ"ר לתעשייה ומסחר ויספק כ- 30,000 מקומות עבודה נוספים לתושבי האזור והסביבה והוא נבנה מתוך תפיסה הרמונית של שילוב עסקים, קהילה, טבע וסביבה, המאפשרת למבקרים והעובדים בו לקיים אורח חיים בריא ומאוזן, לצד עסקים טובים לכלל האקוסיסטם בישראל.

כזכור הקמתו של אזור התעשייה המשותף אושרה כבר לפני 20 שנה, אך הוא לא יצא לפועל בשל חוסר שיתוף פעולה של ראשי הרשויות. ב 3 השנים האחרונות החליטו יחד ראש העיר של רמלה מיכאל וידל, ראשת המועצה של גזר רותם ידלין וראש מועצה חבל מודיעין שמעון סוסן לקחת את ההובלה ולהוציא את טרמינל 6 לפועל מתוך הכרה בחשיבות האדירה שיש לו להיות מקפצה כלכלית משמעותי לאזור המרכז כולו.

ראש עיריית רמלה מיכאל וידל: "טרמינל 6 הוא פרויקט הדגל של העיר רמלה בפרט, ושל אזור השפלה בכלל. הפרויקט הענק צפוי להכניס לקופת העירייה מאות מיליוני שקלים בשנה, שיופנו לטובת התושבים. מדובר על 3,000 דונם של אזורים ירוקים, היי-טק, תחנת רכבת, מסחר ובילוי. הצפי הוא ליצירת כ-30 אלף מקומות תעסוקה חדשים לטובת תושבי רמלה והאזור. בזכות מנהיגות אמיצה, שיתוף-פעולה ואמון הדדיים בין רמלה, מועצת אזורית גזר ומועצת אזורית חבל מודיעין, הצלחנו לקדם ביחד את המיזם, שהיה תקוע במשך שנים. בעזרת השם, נמשיך להוביל את הפרויקט קדימה עד למימושו הסופי".

ראשת מועצה אזורית רותם ידלין: "טרמינל 6 הוא מרחב של אפשרויות - המרחב הגדול ביותר והמרכזי ביותר בארץ, למעלה מ-2 מיליון מ"ר לתעסוקה ומסחר, סמוך לשדה התעופה, לכביש 6 וכביש 1. טרמינל 6 יבנה עם הפנים למחר, בשילוב חדשנות וטכנולוגיות שיהפכו אותו למרחב של חיים היברדיים במרכז הארץ. טרמינל 6 מתוכנן עם הפנים למחר, בשילוב חדשנות וטכנולוגיות שיהפכו אותו למרחב של חיים היברדיים במרכז הארץ, מרחב אוטונומי, טכנולוגי - הכי עדכני שיש".

ראש מועצה אזורית חבל מודיעין, שמעון סוסן: "שיתוף הפעולה בין שלושת הרשויות מביא בשורה חשובה לכל האזור. טרמינל 6 מהווה דוגמא להישגים שניתן להגיע כאשר ראשי רשויות בוחרים ללכת יחד."

קרדיט תמונות: גיא להב |  קרדיט הדמיות: אראל הרצוג